КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ"

"Наш ліцей - ліцей сучасних знань" / "Our school - the school of modern knowledge!"

Виховна робота

 

Про підсумки виховної роботи КЗ «Лука-Мелешківський ліцей

 Лука-Мелешківської сільської ради  Вінницької області»  й  Іванівської  філії

 КЗ «Лука-Мелешківський ліцей Лука-Мелешківської сільської ради

 Вінницької області» за I семестр 2024 – 2025 н.р.

 

 

 

 

 

З метою попередження проявів жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Упродовж усього періоду Акції в КЗ"Лука-Мелешківський ліцей" практичними психологами Погоріло Ю.В. та Вишнівською Н.І. було проведено чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зважаючи на вікові особливості, заходи були поділені на вікові категорії.


У початкових класах було проведено: години спілкування  присвячені даній темі, бесіда на тему «Права та обов’язки дітей», "Права знай, обов'язки -виконуй", арт-терапевтичні вправи «Наші долоньки не для биття» та «Усі ми різні, але рівні».Година спілкування «Права свої знай та про правила й обов’язки не забувай». 

У середніх класах було проведено: перегляд відеоролику «Розкажи дорослому, якому довіряєш», година спілкування «Віл/СНІД – чума ХХІ століття», "Стоп булінг, протидія жорстокості", анкетування з метою діагностики обізнаності учнів про булінг.


У старших класах проводився тренінг "Молодь проти насильства", "Людина не товар", виготовлялися інформаційні буклети на тему: «Насильство та протидія йому»,  виготовляли стін- газети "Ми, проти НАСИЛЬСТВА, перегляд відео "Життя на продаж"

Діти - майбутнє нашої країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то майбутнє України буде багатообіцяючим.

 

 

 

 

ФОТОЗВІТ

   В КЗ «Лука- Мелешківський ліцей» з 11 по 15 листопада проходив тиждень правових знань під гаслом  «Права свої знай, про обов’язки пам’ятай»

Головні завдання тижня – показати важливість правової освіти, виховувати в учнів повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

      Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дітей, розширення знань учнів основоположних правових документів (Конституція України, Загальна декларація прав людини, Конвенція ООН про права дитини) та дотримання національних і загальнолюдських морально-етичних принципів, традицій.

          Впродовж тижня класними керівниками було проведено класні години на тему: «Немає прав без обовязків». Учні 1-5-х класів  взяли участь у виставці  дитячих малюнків  "Країна моїх прав", а також в грі «Які права порушено в казках». Учні 6-х класів переглянули презентації «Права свої знай, обовязки не забувай», учні 7-11-х класів – відеоматеріали «Правова відповідальність неповнолітніх», «Ти і поліція» з подальшим обговоренням змісту побаченого.

         12 листопада в ліцей завітали інспектор ЮП СВГ відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Геннадій Манзар і дільничний офіцер громади СВГ відділу поліції №3 Олексій Китайський, які  з учнями 7-8 класів провели профілактично - розʼяснювальну бесіду щодо «Дотримання правил поведінки в навчальному закладі під час освітнього процесу», «Недопущення вчинення правопорушень неповнолітніми». Ввечері поліцейські спільно з інспектором сектору «Служба освітньої безпеки» рядовою поліції Анною Власовою для учнів 7-х класів Лука-Мелешківського ліцею провели  акцію «Стань помітним вночі» - інтерактивний захід з наочною демонстрацією ефективності світловідбиваючих елементів в темну пору доби. Кожний учасник заходу отримав світловідбиваючий флікер.

          13 листопада вчитель правознавства Прибега С.М. провела правовий брейн-ринг «Закон і ми», в якому взяли участь команди 9-А класу «Правознавці» і 9-Б класу «Правники». З невеликим відривом перемогу здобула команда «Правники». Найбільш яскраві  емоції в учнів викликали творчі конкурси «Візитка», «Питання для суперників», «Послання Президенту», де вони проявили власну ініціативу і виявили креатив і оригінальність думок. Компетентним журі в складі педагога-організатора Мазурук Тетяни Віталіївни і шкільного офіцера поліції Власової Анни Євгенівни було визначено найерудованішого гравця, нею стала учениця 9-А класу Плотніцька Даря, і найкориснішого гравця – ученицю 9-Б класу Смеречинську Тетяну.

 

Тиждень правових знань. 13.11.2024. Ініціатива спрямована на підвищення правової грамотності учнів Лука-Мелешківського ліцею, усвідомлення учнями важливості дотримання прав і законів та розвиток у них відповідального ставлення до власних дій.

Вчитель правознавства, Прибега С.М. Провела між учнями 9-А та 9-Б класів правовий брейн-ринг "Закон і ми".Учні відповідаючи на питання краще зрозуміли свої права та обов'язки, навчились вирішувати конфліктні ситуації з урахуванням законних прав та норм через прості життєві приклади.
 

 

 

13 листопада - Всесвітній день Доброти

Доброта - найбільша цінність нашого життя. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку.
З нагоди цього дня для учнів молодших класів Лука-Мелешківського ліцею було проведено виховні заходи на тему «Добро починається з тебе»🫶🏻

Всесвітній день доброти - це можливість нагадати про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті. Важливо бути добрим не тільки в цей день, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо.



 

З давніх пір 12 листопада відзначався день Синички, тобто, день зустрічі зимуючих птахів. Люди готували годівниці, читали вірші про птахів, загадували загадки, грали і просто милувалися птахами, а знання та цікаві факти про птахів ще більше привертали увагу до важливості допомоги птахам з настанням холодів.

 

12.11.2024 до Лука-Мелешківського ліцею завітали, працівники сектору кадрового забезпечення відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницький області Власова Ірина Вадимівна та Главацький Олександр Демʼянович,спільно з інспектором сектору “Служба освітньої безпеки” Анною Власовою.Провели заняття та розповіли про професію поліцейського учням 11-А та 11-Б класів.

Під час заняття учні подивились відео та обговорили такі питання: скільки років йде навчання, яка заробітна плата у працівників поліції, де і які є навчальні заклади МВС, та яке матеріальне забезпечення є у поліцейського.

 

 

В Лука-Мелешківському ліцеї з 12.11.2024 розпочався тиждень правового виховання. Інспектором ЮП СВГ відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Геннадієм Манзар спільно з поліцейським офіцером громади СВГ відділу поліції №3 Олексієм Китайським зі учнями 7-8 класів було проведено профілактично - розʼяснювальну бесіду щодо «Дотримання правил поведінки в навчальному закладі під час освітнього процесу», «Недопущення вчинення правопорушень неповнолітніми»

Окрім того, учням наголошено про відповідальність за вчинення «Булінгу», «Про заборону куріння тютюнових виробів та вживання алкогольних напоїв».


 

🫂Завдяки проведеним ярмаркам на підтримку ЗСУ, було зібрано кошти та закуплено дрони на суму 80 000 грн. До акції долучились всі учасники освітнього процесу: вчителі, учні та батьківський колектив Лука-Мелешківського ліцею.
🧨 Ексклюзивні «подарунки» передано військовій частині А7379 ТРО. Особливість дронів даного зразка полягає у тому, що оператор навіть з бліндажа може налаштувати маршрут польоту. БПЛА, у свою чергу, виконує запрограмоване завдання і за визначеним маршрутом повертається назад. Такий функціонал дозволяє зберегти життя наших військових, які управляють дронами з укриття. Окрім того, даний тип БПЛА стійкий до ворожих РЕБів та може нести на собі збільшену вагу вибухівки до 3,5 кг.
💙💛 Зі слів нашого військового, який отримував сьогодні «презенти», Лука-Мелешківський ліцей перший з числа навчальних закладів придбав такі дороговартісні БПЛА.
Дякуємо нашим захисникам!

 



 

18 жовтня 2024 р на нашому ярмарку побували наші Захисники. Присутність Захисників зробив наш захід особливим. Це справді чудово, це вкотре нагадує про єдність і силу. А смаколики наповнені теплом і турботою від Лука-Мелешківської шкільної родини підняли настрій і бойовий дух наших незламних Захисників.

Тільки разом до Перемоги!

На зображенні може бути: 7 людей та текст

18 жовтня, попри затяжні повітряні тривоги, незважаючи на всі труднощі, ліцейна Лука-Мелешківська родина змогла організувати другий благодійний ярмарок «Разом ми сила!» на підтримку ЗСУ. На ярмарку продавалися різноманітні смаколики та власноруч виготовлені вироби, усе, що принесли наші любі батьки та учні . Відвідавши ярмарок, кожен отримав незабутні емоції, а головне – підтримав наших Захисників.

Як результат – 13863 грн. на підтримку ЗСУ.
5-А клас - 2740 грн,
5-Б клас- 2235 грн,
5-В клас- 1151 грн,
9-А клас - 2246 грн,
9-Б клас- 2582 грн,
11-А та 11- Б класи 2947 грн.
Дякуємо кожному, хто прийшов і долучився до ярмарку, хто підтримав ініціативу та своїм внеском долучився до збору коштів, які будуть спрямовані на ЗСУ.
Разом ми сила, тільки разом ми можемо протистояти ворогові та вистояти і Перемогти в цій війні!
Об’єднуймо зусилля заради Перемоги!

На зображенні може бути: 8 людей, кекс та текст

На зображенні може бути: 11 людей та текст

На зображенні може бути: 4 людини

Вже стало доброю традицією для Лука-Мелешківського ліцею організовувати благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ.

16 жовтня 2024 році в нашому ліцеї відбулася благодійна ярмарка з нагоди Всесвітнього дня хліба.Щиро дякуємо батькам та учням 1-4 класів, які приготовили смачну домашню випічку та долучитися до збору коштів на ЗСУ.
Разом ми зібрали 24763 грн.Усі кошти будуть спрямовані на допомогу для наших захисників.
🇺🇦 Мир завдяки Героям: благодійний ярмарок для ЗСУ🇺🇦

 
 
Дякуємо класним колективам:
1-А - 3250 грн,
1-Б - 2605 грн,
1-В - 2142 грн,
2-А - 1000 грн,
2-Б - 1780 грн,
2-В - 2047 грн,
3-А - 1290 грн,
3-Б - 1227 грн,
4-А - 2080 грн,
4-Б - 3000 грн,
4-В - 4200 грн.
А також пригостили солодкими смаколиками та домашньою випічкою наших дорогих та незламних Захисників,які на даний час перебувають в клінічному центрі на реабілітації.Від щирого серця наша ліцейна родина бажає нашим військовим якнайшвидшого одужання!
 

На зображенні може бути: 6 людей

 

На зображенні може бути: 4 людини та текст

12-13 жовтня 2024р учні 10- Б класу КЗ "Лука-Мелешківського ліцею" разом з класним керівником Чорновіл І.А. відвідали найцікавіше місто України – Львів. Пішохідна екскурсія Львовом «Старе місто» дала змогу познайомитися з історією міста, зрозуміти, як і коли воно забудовувалось, та отримати величезний список місць, куди варто завітати. Учнів познайомили з забудовою площі Ринок, яка завжди була самим центром міста. Відвідали підземелля Аптеки-музею, кавові підземелля «Копальні кави», підземелля Домініканського монастиря – одні з найстаріших підземель Львова, підземелля костелу Єзуїтів, Шевченківський Гай Львів, Личаківське кладовище. Це старовинне місто, яке зачаровує своїми традиціями, красою та шармом. Відвідавши його раз, знову і знову хочеться повернутись до Львова.

На зображенні може бути: 13 людей

Кам’янець-Подільський – це місто, де зустрічається сьогодення з минулим. 13 жовтня відчути дух минулих часів мали змогу учні Лука-Мелешківського ліцею, 7-А та 7-Б класу разом з класними керівниками Байдацьким О.П та Швець К.М. Учні 5-А та 5-Б класу разом з класними керівниками Білецька А.А. та Мазурик Т. В. Природа каньйону річки Смотрич та величні мости не залишать байдужими жодного відвідувача цієї краси. Екскурсія містом розпочалася з Вірменської площі, а далі — греко-католицька церква св. Йосафата, міська Ратуша (XVII–XVIII ст.), Домініканський Монастир (XV–XVIII ст.), Храм Пресвятої Трійці василіянського монастиря.

Незабутнє місце подорожі — це середньовічний замок (XVI–XVIII ст.) — комплекс споруд військової архітектури з баштами та бійницями. Кам’янець-Подільська фортеця вражає своєю могутністю.

 

На зображенні може бути: 7 людей

10 жовтня-Всесвітній день ментального здоров'я

Ментальне здоров’я — це про здатність справлятися зі щоденними стресами, підтримувати емоційну рівновагу, сприймати і розуміти себе та свої потреби.
До Всесвітнього дня ментального здоров’я з учнями молодших класів практичний психолог Погоріло Юлія Вікторівна провела релаксаційне заняття "Смайл!Думай позитивно!", психологічні хвилинки "Ти Як?" і арт-терапевтичне заняття "Я щасливий".Детальніше

На зображенні може бути: 10 людей, дитина, люди навчаються та текст

 

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Лука-Мелешківському ліцеї в 4 - А, 4-Б й 4-В класах проведені уроки " Безпека на дорозі - безпека в житті". Будьмо уважні та здорові! Детальніше


На зображенні може бути: 8 людей та дорога

9.10.2024 В КЗ «Лука-Мелешківський ліцей» із учнями 1-Б класу,спільно з класним керівником проведено заняття на тему «Безпека дорожнього руху» де діти переглянули пізнавальне відео, біля школи відвідали пішохідний перехід, дізнались більше про безпеку дорожнього руху завдяки малюнкам, які розмальовували та розбирали, хто порушив правила руху на дорозі. Детальніше

На зображенні може бути: 10 людей, дитина, люди навчаються, дитяча іграшка та текст

 

Наближаємо Перемогу разом!

Сьогодні учні Лука-Мелешківського ліцею передали дрон H-10 в підрозділ аеро розвідки "Святовид", який зараз боронить Україну на передовій.
Ця важлива подія стала можливою завдяки донатам.
Діти передали слова вдячності військовим.
Разом до Перемоги!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Героям Слава!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
На зображенні може бути: 6 людей та текст

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Лука-Мелешківському ліцеї відбулося, практичне заняття «Надання першої медичної допомоги постраждалим у ДТП.» під час якого учні дізналися про важливі кроки, які необхідно вжити в екстрених ситуаціях, зокрема як надати першу допомогу постраждалим до приїзду медиків.

На зображенні може бути: 3 людини, люди навчаються, люди усміхаються та лікарня

 

 

 

«Ворогам – кришка»: саме під таким гаслом проходить збір пластикових кришечок в межах волонтерської акції «Крила» у КЗ "Лука-Мелешківський ліцей".

✅Учні та вчителі ліцею долучайтеся до проєкту «КРИЛА», під логотипом «Ворогам – кришка», ініційованого Благодійним фондом «ОВЕС».
✅Мета проєкту: збір коштів на дрони для наших захисників.
✅Проєкт передбачає збір пластикових кришечок від тари для харчових продуктів: пляшок для води, соку, молочних продуктів, соусів тощо.

 

 

На зображенні може бути: вертоліт та текст

День учителя — це особливе свято, коли учні можуть висловити свою вдячність вчителям за їхню важливу роботу. Надзвичайно цікаво і креативно вітали учні Лука-Мелешківського ліцею вчителів....

Деталі 

На зображенні може бути: 5 людей та текст

Як говориться в одному українському прислів'ї "Рухайся швидше - житимеш довше", а в народі кажуть "Без руху немає життя"... З огляду на це, учні закладів загальної освіти нашої громади точно живуть на повну! І сьогодні це довели...

На зображенні може бути: 4 людини

 

 

🏆🥇ВІТАЄМО НАШИХ СПОРТСМЕНІВ З ПЕРЕМОГОЮ‼️❤️
Сьогодні відбулися змагання з настільного тенісу та шахів між учнями Лука- Мелешківського ліцею.
ПИШАЄМОСЯ ВАМИ❤️. 🔥1 місце у змаганнях з:
настільного тенісу.
Закалін Максим 8-Б клас.
🔥2 місце.
Гончарук Назар 9-Б клас.
🔥3 місце.
Лащенко Олег 8-А клас.
🔥1 місце у змаганнях
З шахів серед дівчат
Дец Олена 8-А
🔥2 місце
Брижата Діана
🔥3 місце
Лещенко Єлизавета 7-В
З шахів серед хлопців
🔥1 місце
Кожушний Владислав 10-Б
🔥2 місце
Губерець Олександр 8-А
🔥3 місце
Столяр Максим 6-Б клас
Наснаги усім вам, подальших перемог та успіхів!

 

З нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України 1 жовтня 2024 р. у ліцеї пройшла  акція «TalismanУРВ»  по плетінню обегерів для воїнів.

  https://www.facebook.com/share/p/E6jGRZJm7MhrqKDF/

 Учні початкової школи малювали малюнки на тему «Пишаємося захисниками та захисницями України».

  https://www.facebook.com/share/p/USXm2sik1gjAuQtG/

 Учні ліцею взяли участь у флешмобі «Повітряна тривога»

Відбулася святкова лінійка по відзначенню Дня захисників та захисниць України.

  https://www.facebook.com/share/p/WFwNw3owiZeWcaos/

 Учні передали дрони бійцям 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Проведена година спілкування учнів 11 класів  із захисниками України , а також учні ліцею пригостили бійців традиційно-українською кухнею.

  https://www.facebook.com/share/p/WFwNw3owiZeWcaos/

 

 Був проведений  квест на тему «А ми тую козацькую славу збережемо!»

Упродовж тижня класні керівники провели тематичні виховні години «У єдності наша сила», «З відданістю Україні в серці», «Ми нащадки козацького роду».

 

Мрія одна для всіх-Перемога! Лука-Мелешківський ліцей організовує Благодійну акцію "Діємо та донатимо для наближення Перемаги"до Дня Захисників та Захисниць України, яка відбудеться 01 жовтня 2024р.

 

 

 

План виховної роботи КЗ «Лука-Мелешківський ліцей» на 2024 – 2025  навчальний рік

Тематичні та предметні тижні 2024-2025 навчальний рік

Про підсумки проведення

 

Дня Цивільного захисту 

Програма Дня цивільного захисту в ліцеї була змістовною, цікавою й насиченою. Для учнів було проведено різнопланові заходи. Проведений класними керівниками бесіда на тему «Як діяти в надзвичайних ситуаціях», навчальний практикум з користування засобами індивідуального захисту для учнів 9-11 класів, вчителями предмета «Захисту Вітчизни», навчальний практикум з надання першої домедичної допомоги потерпілому для учнів 5-11 класів , медична сестра Потравна В.В.

Виставка-конкурс малюнків на тему «Моя безпека у моїх руках».

За сигналом «Увага всім» було проведено оповіщення учасників освітнього процесу про пожежу у приміщенні ліцею. Учні під керівництво учителів організовано, без паніки, згідно з планом евакуації покинули приміщення ліцею та вийшли на спортивний стадіон навчального закладу.

У межах проведення заходів з нагоди Дня цивільного захисту в ліцеї відбувся квест “Безпека в умовах війни”, метою якого є підвищення у дітей знань та практичних навичок щодо дій у надзвичайних і екстремальних ситуаціях.

Практичні заняття та ознайомлення школярів з основами цивільного захисту були проведені у відповідних локаціях:

 1– “Надання першої домедичної допомоги”

 2– “Одягання протигазу”

 3–  “Мінна безпека”

 4–  Врятуй себе “Переправа знань”

 5–  “Цивільна безпека в загадках і запитаннях”

 6– “Маршрут безпеки”

 7– “Знаки порятунку життя”

Здобувачі освіти на кожній локації отримали вичерпну, змістовну інформацію про цивільний захист і основи пожежної підготовки, зокрема відпрацьовували прийоми першої домедичної допомоги, накладання пов’язок на рану, нормативи з надягання протигазу, виконували силові вправи та долали смугу перешкод.

Завершення проведення Дня цивільного захисту стала підсумкова лінійка, на якій були підведені підсумки проведення Дня цивільного захисту, оголошені результати участі у конкурсах, змагання, естафетах, нагородження команд грамотами.

 

 

 

26 березня 2024 р учні 9-А, 9-Б класів

відвідали цікаві місця за маршутом м. Вінниця - с. Комаргород - м. Ямпіль - с. Буша - с. Оксанівка- м. Вінниця.
с. Комаргород – маловідвідуваний палац зі своєю історією і старовинним парком
с. Буша – сакральна місцевість надзвичайної сили і відновлення
с. Оксанівка – скельний монастир 11-17ст, етно-хата Посилання
 
ВІДЕО
26 березня, у вівторок, відбулася екскурсія "Два полюси одного міста" для 5-А, 5-Б і 6-В класів за маршрутом Старе місто ( Замкова гора) - Мури - музей-садиба М. І. Пирогова (вхід в музей, усипальня, музей-аптека) - ставка" Вервольф" (Стрижавка). Учні побували на Старому місті, де розташовувався один із перших замків на території міста ― на Замковій горі, багато цікавого дізналися про Миколаївську церкву, збудовану у стилі козацького бароко, почули історію міста від започаткування до сучасності, проїхали вузькими вуличками Нового міста повз величні Мури, особняки кінця ХІХ ― початку ХХ сторіччя. Також учні мали змогу відвідати музей-садибу видатного вченого, непересічної особистості, генія епохи та просто людини з великим серцем ― М. І. Пирогова. Побували у його усипальні та музеї-аптеці.
Далі - історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму у Стрижавці, де під час окупаційного режиму Другої світової війни розташовувалася ставка верховного командування німецьких військ «Вервольф». Екскурсія стала можливістю зануритися в історію та культуру свого рідного міста Вінниця, відчути свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу. Переглянути

 

Ми у проекті! Переглянути
Позитивний день щастя у 2-Б, ми провели
під девізом: Хочеш бути щасливим - будь ним! Щастя можна знайти навіть в найтемніші часи.
Ми створили Дерево щастя,сердечко щасливих моментів, що робить мене щасливим, дзеркало щасливих емоцій і на останок підсумувавши день, випили свій коктейль щастя.
Усі чекаємо і надіємося, що почуємо найщасливіше слово для кожного українця - Перемога!
Дякуємо ЗСУ.
#Моїяскравіпромінчики

Засідання класних керівників 25 березня 2024р

Тема: Штучний інтелект: практичні інструменти для роботи вчителя у НУШ
1. Місце ШІ в сучасній освіті.
2. Можливості і ризики ШІ
3. ШІ і нейромережі
Переглянути

  

Усі діти найбільше люблять канікули, адже це час для веселих розваг. А ще це прекрасна можливість пізнати щось нове.Сьогодні учні 4-В класу ,класний керівник Кушніренко Віта Анатоліївна,мали можливість вибрати цікаву книжечку на канікули.Якщо протягом навчального року у школярів переважає «ділове читання», то під час канікул весь свій вільний час діти можуть присвятити читанню художньої літератури і улюбленим захопленням. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але справедлива – у книг канікул не буває!
Переглянути
 
 
 
Вода - унікальна речовина, тому учні 3-Б класу👦👧 під керівництвом Любацької Валентини Дмитрівни 👩‍🏫здійснили подорож🛤 з Краплинкою💧.
Малята поглиблювати знання про одну з найпоширеніших речовин у природі — воду🌊, про різні стани води🌬❄, формували уявлення про роль та цінність води 🌊для всього живого🐵🐒🦌🐽🐏🐂🐻🐭🐝🐟🐠🐋🐟🦈, дали поняття про місце знаходження води в природі🍀🌿🌵🌻🌴🍂 на основі пошуково-дослідницької діяльності, розвивали спостережливість, уміння висувати гіпотези і робили висновки з результатів спостережень, а також виховували допитливість, дбайливе ставлення до води🌊💧
 
 
 
 

 

Звітність заступника з виховної роботи Чорновіл І.А. за І семестр 2023-2024 н.р.

 Виховна робота класних керівників за І семестр 2023-2024 навчальний рік

1-А клас

1-Б клас

1-В клас

2-А клас

2-Б клас

3-А клас

3-Б клас

3-В клас

4-А клас

4-Б клас

4-В клас

5-А клас

5-Б клас

6-А клас

6-Б клас

6-В клас

7-А клас

7-Б клас

8-А клас

8-Б клас

9-А клас

9-Б клас презентація

9-В клас

10-Б клас

10-А клас

11 клас

 Сайт заступника з ВР

 

 

 

 

 

 

НАВЧАЄМОСЬ! НАВЧАЄМО і ПЕРЕМАГАЄМО!

1.12.2023 року в Лука-Мелешківський ліцей завітала Громадська організація «Аваліст» в партнерстві з міжнародною організацією Isra Aid Germany.
 

 

 

З учнями 30.11.2023 року 4 класу практичним психологом Юлією Вікторівною було проведено заняття з елементами тренінгу "Скажемо насильству НІ!"

Метою заняття було ознайомити учнів з поняттями «добро», «жорстокість», «насилля», сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості в дитячому середовищі, їх наслідків для дитини; розвивати вміння творити добро, усувати прояви жорстокості в своїй поведінці; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми, чуйне ставлення до людей і всього навколишнього світу.

 

 

Під час Міжнародної акції"16 днів проти насильства" практичним психологом Погоріло Юлією Вікторівною була проведена акція серед учнів Лука-Мелешківського ліцею "Не вдар, а підтягнись". Мета акції показати учням , що сила потрібна для того, щоб перемагати у спортивних змаганнях, удосконалювати свою фізичну форму і захищати жінок.

 

 

Щорічно 30 листопада відзначається Всесвітній день домашніх тварин.

Тому саме сьогодні наші дошколярики долучились до Всеукраїнського флешмобу "Лапка підтримки", щоб нагадати усім дорослим і дітям про тих, хто потребує нашої теплоти і турботи - колишніх домашніх улюбленців, які з різних причин залишились безпритульними і чекають на чиєсь добре серце, щоб знову потрапити у люблячу родину😿❤️

 

 

 

Протягом тижня (з 13 по 17 листопада 2023) учні 2-11кл. КЗ "Лука-Мелешківський ліцей"

👫 взяли участь в Міжнародному конкурсі "Бобер 2023" з інформатики🖥🖱
та комп'ютерного мислення 🦫.
Цьогоріч участь в конкурсі взяло 185 учасників - це найбільша кількість за попередні
роки👩‍💻🧑‍💻👩‍💻🧑‍💻👨‍💻👩‍💻🧑‍💻👩‍💻👨‍💻👩‍💻
Діти👫 з цікавістю занурились у вирішення різноманітних завдань, завдяки яким
не тільки перевірили📝, а й підвищили свої знання з комп'ютерної грамотності🖥.
Дякуємо Міжнародній спільноті Бебрас за активну підтримку України🇺🇦

 

Цього року, 25 листопада, Україна відзначає 90-і роковини Голодомору 1932–1933 років.

Удруге пам’ятні дні відбудуться під час повномасштабної війни (нагадаємо, що щороку

в четверту суботу листопада вшановують жертв Голодомору 1932–1933 та штучних голодів

1921–1923 й 1946–1947 років). Відео

 

Радіодиктанту національної єдності 27.10.2023р

 

26 жовтня – День гарбуза. Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом. Гарбуз можна назвати одним із символів американської нації. Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму.

Ця традиція бере свій початок з тих далеких днів, коли перші люди оселилися на континенті. Основною проблемою для них стала нестача їжі, яку вони змогли вирішити за допомогою вирощування гарбузів. З розвитком промисловості велика частина населення переселилася в міста, де гарбуз перестав посідати важливе місце в раціоні.
Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя
 

 

Участь лідерів учнівського самоврядування 26 жовтня 2023 р: Архіпову Яну та Цюрупу Валерію - учениць 9-А класу у 8-му обласному Форумі українських патріотичних справ дітей та учнівської молоді «Ми-Українці!»

 

 

 Участь лідера 23 жовтня 2023 учнівського самоврядування, учениці 9-Б класу Усаченко Софію в заході організований обласною Академією управлінської майстерності для членів та координаторів Учнівської ради Вінниччини

 

   

 

 В нашому ліцеї пройшла акція «Марафон добрих справ»

🐱🦮, спрямована на допомогу безпритульних тварин🐕. Більшість притулків для тварин зараз потребують корм🍲

 

 

 

 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"' для учнів 7 - х класів проходили майстер-класи по виготовленню оберегів для наших захисників.

 

 

Олімпійські уроки в Лука-Мелешківському ліцеї впевнено крокують вперед!

19 вересня, за присутності працівників Відділення НОК України у Вінницькій області та учасника І юнацьких Олімпійських ігор Адамчука Вадима, проведено Олімпійський урок для учні середньої та старшої школи.
Олімпійський урок пройшов у форматі питання-відповідь про літні, зимові та юнацькі Олімпійські ігри. Найактивніші учні отримали подарунки від наших гостей. А ліцею подарували м'яч та цікаві книги про олімпійський спорт!

Возможно, это изображение 14 человек, люди учатся и текст 

Возможно, это изображение 17 человек, люди учатся и текст

 

 

Шановні батьки Лука-Мелешківського ліцею! Ви - перші і найважливіші вчителі для своїх дітей, і ваша роль у їх житті незамінна. Я дуже вдячна, що Ви завжди берете активну участь у навчанні своїх дітей та ставите їхню освіту та безпеку на перше місце. Ви своєю працею, мудрістю та добротою показуєте прекрасний приклад дітям.

Дякую Вам за допомогу в придбанні лав в приміщення ліцею. Дякую Шугайлу Святославу Дмитровичу за працю, знання, навички, а особливо - добре серце, яке він вкладав при виготовленні 24 добротних лав.
Вже сьогодні наші діти відчули комфорт та зручність. Тепер є місце для приємних бесід на перерві та комфортного перебування в укритті під час тривоги.

Все буде Україна!

Возможно, это изображение 2 человека и склад лесоматериалов

Возможно, это изображение 2 человека, склад лесоматериалов и текст «REDMI NOTE 9 AI QUAD CAMERA»

 

 

 

 

Олімпійський тиждень 11.09-15.09 

 

З 11 по 15 вересня у Лука-Мелешківському ліцеї відбувся цікавий, пізнавальний та захопливий Олімпійський урок. В рамках цього заходу були проведені : турніри з метання м’ячика на дальність, футбольний матч, естафети «Веселі старти» та  « Ми завзяті і спортивні», турнір з стрибків у довжину, Олімпійська вікторина, волейбольний матч, вікторина «Здоров’я і спорт», Веселі старти "Ми покажемо сьогодні клас,бо олімпійці серед нас".

 

 

Звіт

Фотозвіт

 

 Чергування вчителів на І семестр 2023-2024 н.р.

 План виховної роботи на 2023-2024 навчальний рік

 

Слава Збройним Силам України!

Найкращі випускники нашого Лука-Мелешківського ліцею боряться за незалежність і свободу нашої неньки України. Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.

 

Можливо, це зображення 8 

 

 Міжнародний день грамотності!

 

1 вересня - свято першого дзвоника, День знань!

Це особливо урочистий та бентежний день, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Жодні перешкоди не в змозі зруйнувати або завадити прагненню нашого молодого покоління впевнено йти цим шляхом до нових звершень, до перемог.

Бажаємо усім здобувачам освіти підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. Хочемо висловити вдячність усім, хто долучився до акції  на 1 вересня «Замість квітів - допомога ЗСУ».   Завдяки вам ми зібрали 23220 грн. 80 к., які будуть передані  для потреб ЗСУ. Спільними зусиллями наближаємо нашу перемогу!

Хай буде все добре, хай буде менше тривог!

 

 

 

ПАМ'ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!

8 травня учні та колектив Лука-Мелешківського ліцею разом із народами світу відзначив День пам'яті та примирення, вшанувавши кожного, хто боровся з нацизмом, хвилиною мовчання. Пам'ятати все - надважливо, щоб ПЕРЕМОГТИ!

 

Вручення переможцям олімпіад грамот учням та вчителям

Покладання квітів біля пам’ятної дошки

 

 

 

 

 

 

 

 Єкскурсія  в музей історії села Лука-Мелешківська підготував Юрченко В.В.

переглянути

Привітання першокласникам з 1 вересня 2020: вітання з Днем знань - Радіо  Максимум

Щиро вітаємо з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Бажаємо усім школярам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому – високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної дитини.

 

 

 

Останній дзвонник у 2019-2020 навчальному році

Учні 5-Б класу 

  

Учні 5-А

 

 

Учні 5-В

Учні 7- А

Учні 2-В

 Учні 4-А

 

 

   День вишиванки

ВИШИВАНКА
Квiти розцвiтають
Ось на рукавах,
З iрiю далекого
Повернувся птах –
Дивнi вiзерунки
Сяють, мов живi –
Мама вишивала
Оберiг менi!

День матері

День Матері в Україні відзначається в другу неділю травня. Неможливо посперечатися з тим, що це свято — свято вічності. З покоління в покоління для кожного мама — найголовніша людина в житті. Скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим мамам, скільки б приводів для цього не придумали, зайвими вони не будуть ніколи

 

День пам'яті та примирення

 8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.Наші учні у цей день

день пам'яті

Екскурсія в Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина

03 лютого учителі суспільно-гуманітарного циклу і трудового навчання                                   КЗ «Лука-Мелешківський ліцей» відвідали  «Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина» Детальніше

  Хочемо повідомити чудову новину: 2 жовтня КЗ "Лука-Мелешківський ліцей" встановив новий Національний рекорд України «Найбільша кількість уроків добра». Національний Реєстр Рекордів України зареєстровав 15 012 уроків у 1617 навчальних закладах. А це на 8470 уроків більше ніж в минулому році. Наш ліцей отримав сертифікат:

 

Свято печеної картоплі.

Казкова краса золотої осені.

Ось настає один з найкрасивіших осінніх періодів — золота осінь. На жаль, він триває зовсім недовго, десь близько трьох тижнів. Тому необхідно обов’язково знайти вільний час, щоб відвідати осінній ліс і помилуватися його казковим оздобленням.

Цей період осені не дарма називають золотим, адже в природі відбуваються великі перетворення. Якщо влітку переважним кольором вважається зелений, то ранньою осінню — це жовтий окрас листя і трави, що нагадує золото.

Особливо приємно прогулятися березовим гаєм, всі дерева стають золотистими, а кругле листячко беріз нагадує монетки, які «дзвенять» на вітрі. Особливо гарно вони виглядають в ясний сонячний день, контрастуючи на тлі блакитного неба: всі берізки білокорі, в однакових золотавих сяйливих нарядах.

В цю пору в таке ж золоте оздоблення одягаються липи. Злегка жовтувато-коричневі, що нагадують трохи потьмяніле золото — це листя дубів. Дуже часто клени теж фарбуються в жовтий колір. Тож дивуєшся такій казковій красі. Здається, ніби опиняєшся в казці, де навколо безліч яскравих золотистих барв.

Саме в такий прекрасний осінній день,учні  5-11 класів провели свято печеної картоплі  в нашому казковому лісі.. Взявши все необхідне,учні рушили в ліс.Там на них очікували цікаві конкурси, вікторини та інші захоплюючі івенти. Тут були проведені різноманітні конкурси: «Попади в ціль!», «Наша улюблена пісня», «Смачна печена картопля та гриль» та інше. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень історії школи

Не знати історії – означає завжди бути дитиною.

                                            Цицерон

У Лука-Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ст. з 21 по 28 січня 2019 р. проходив тиждень історії.

У понеділок, 21 січня, відбулась загальношкільна лінійка, де було оголошено план роботи на тиждень історії. Учні 10-11 класів нагадали всім присутнім  про відзначення 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР 22 січня (День Соборності).

У вівторок, 22 січня, для учнів 6-х класів проведено історичну вікторину «Що? Де? Коли?». Загальна кількість балів між класами розподілилась так: 6-А – 46б, 6-Б – 28б.

У середу, 23 січня, під час історичного змагання між учнями 7-х класів перемогу здобула команда 7-А класу. Вона набрала 20,5 балів, а команда 7-Б – 20б. Найактивнішим вболівальником виявився Сідак Денис (7-Акл.).

В конкурсі виготовлення і розв’язування кросвордів на історичну тематику, який відбувся в четвер, найактивнішими виявилися такі учні: Ткачук М., Свиридюк А. (5-Б кл.), Баранова Н., Чуйко П. (5-А кл.), Монастирська А., Рубан М. (6-А кл.), Галяс М. (7-Б кл.), Лісова А.(10 кл.).

У п’ятницю, 25 січня, відбулась історична гра-подорож у минуле “Колесо історії» для учнів 5-х класів. Переконливу перемогу отримала команда «Історики» (5-Б кл.) – 72б, а «Непереможні» (5-А кл.) – 43,5б. Найактивніші вболівальники – Ковальчук Міша і Цаплін Юрій (5-А кл.).

В конкурсі стіннівок найкращими виявились газети учнів 7-Б кл. («Цікаві факти з історії середньовіччя») – Мартинюк Оля і Пашенько Каріна; 8-А кл. («Жінки, що змінили світ») – Шурин Настя, Куберська Аня, Прибега Каріна; 8-Б кл. ( «Жінки в історії України») – Матвієнко Настя і Мокружицька Каріна; 10 кл. («7 чудес Вінниччини») – Кеба Анастасія, Лісова Аліна, Павлюк Вікторія.

В рамках відзначення 100-річчя Ураїнської революції  учні 10 кл. переглянули історичний фільм «1917», в основу якого покладено реальні події на території Поділля в ці буремні роки.

І на завершеня тижня історії, під час загальношкільної лінійки, яка відбулась 28 січня, учням школи запропоновано переглянути презентацію «Пам’ятай про Крути” до Дня пам’яті Героїв Крут 29 січня. В цьому році виповнюється 101-а річниця від цієї сумної і водночас героїчної події в нашій історії.

Також під час загальношкільної лінійки грамотами було відзначено учнів, які показали найкращий результат під час історичних змагань – Ткачук Мар’яну – ученицю 5-Б класу, Галяс Марію – ученицю 7-Б класу і Лащенка Володимира – учня 6-А класу.

  Тиждень початкової школи

      З 21 по 28січня в Лука – Мелешківській ЗОШ I – III ступенів проходив тиждень початкових класів під девізом « Кожна дитина талановита».  Розпочався тиждень урочистим відкриттям , де молодші школярі презентували свою початкову школу. Класні керівники 4-А класу Сухар О. М. та 4 -Б класу Ессе Н. В. організували спортивні змагання між двома класами . Учні 4-В класу показали молодшим дітям казку «Дванадцять місяців», класний керівник Равлюк Н. А. Найменші початківці – першокласники теж долучилися і з радістю продемонстрували свої таланти під керівництвом Березюк М. А. , Сауляк Т. О. , та Кліщук О. М. Виставку «Вправні рученята » організували учні 2-А та 2 – Б класу під керівництвом Любацької  В. Д та Лози Р. М. Учні 3-іх класів малювали малюнок на тему « Я малюю Україну», класні керівники Кушніренко В. А. та Гончар І. А.  

 

 

Свято "Катерини"

Сьомого грудня в Лука-Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла тематична лінійка, присвячена святій великомучениці Катерині.

Її підготували учні 8-Б класу (класний керівник С.І. Дерев'янко), розповіли хто ж така свята Катерина.

На лінійці восьмикласниці продемонстрували різні види ворожінь, які проводили дівчата - українки в давнину. А також учні продемонстрували презентацію - привітання усім Катеринам нашої школи


 

 

Екскурсія «Поділля історичне»

        З метою ознайомлення з захоплюючими відомими і невідомими сторінками історії Подільського краю учні 5-Б класу Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. разом зклсним керівником Прибегою С.М. та шкільним психологом Погоріло Ю.В. 30 жовтня 2018р. здійснили історичну екскурсію в смт Літин та смт Меджибіж.

     У Літині учасники екскурсії мали можливість відвідати районний краєзнавчий музей ім. Устима Кармалюка, що міститься в приміщенні в’їзної брами колишньої Літинської в’язниці. За архівними даними протягом 1813-1835рр. тут тричі був ув’язнений народний месник Устим Кармалюк. Директор Музею віра Оксентіївна Ткач провела змістовну екскурсію для учнів Лука-Мелешківської школи, ознайомила з експозиціями музею, розповіла цікаві і малознайомі факти з життя Устима Кармалюка.

 

Акція "Допомога" організована волонтерським об'єднанням "Милосердя" До якої долучилися учні  Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Прибузького НВК, Іванівської СЗОШ  І-ІІ ступенів та Яришівської СЗОШ  І-ІІ ступенів шкіл. Зібрані продукти харчування  відправлено зону АТо волонтерами обласної організації "Допомога".


 Відкриття меморіальної дошки на честь славного сина громади, героя України Богдана Коломійця.

 Свято присвячене до дня козацтва

У пятницю, 12 жовтня, у нашій школі відбувся захід присвячений   Дню Козацтва, а також відкриттю меморіальної дошки на честь славного сина громади,героя України Богдана  Коломійця, який загинув 22 травня у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької області, захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої держави. На зібранні були присутні батьки героя  Олександр Петрович  та Світлана Василівна,

голова Вінницької РДА Михайло Демченко, військовий комісарВРВК полковник Сергій Іванов,

голова Лука- Мелешківської ОТГ Володимир Сич, колектив та учні навчального закладу.

Директор школи Анатолій Базалицький наголосив, що відкриттям меморіальної дошки мешканці громади засвідчують, що ніколи не забудуть подвиг односельчанина та на його прикладі виховуватимуть підростаюче покоління.

  ../../../../../media/file/DK_01_18.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

../../../../../media/file/DK_02_18.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ../../../../../media/file/DK_18_18.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні 10 класу виступили з патріотичними віршами: 

 

Як промінь ясний серед неба,

В захисниках була потреба,

І тут зявився він – козак.

Сталевих шабель він мастак.

 

Він вільним був, і з духом сильним,

Був мужнім, хвацьким та кмітливим,

Народ в обіду не давав,

Невпинно ворогів вбивав.

 

За святу землю, матір, Бога,

Була йому одна дорога.

За покликом людської долі,

Щоб зберегти безцінну волю.

 Гурт «Дармограй» виступив з такими піснями : «Козацькому роду нема переводу», «Гей соколи». Також учні школи козацького гарту ім. Данила Нечая (Гнівань-Тиврів) виконали сценку з використанням зброї.

  ../../../../../media/file/DK_08_18.jpg

 

 

 

 

 

 

 

                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Свято печеної картоплі_2018

Минулий тиждень у нашій школі був сповнений різноманітних і захоплюючих подій.Одним із них виявилось «Свято печеної картоплі»,яке в Лука-Мелешківській ЗОШ стало вже гарною традицією. Взявши все необхідне,учні рушили в ліс.Там на них очікували цікаві конкурси,вікторини та інші захоплюючі івенти. Саме вони допомогли визначити найспритніший і найдружніший клас нашої школи-8Б,з чим ми їх і вітаємо.Слід зазначити що переможця визначити було доволі тяжко,тому що кожен клас зумів себе гідно представити.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  День рідної мови

У рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого у Лука-Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла святкова лінійка, підготовлена учителями української мови та літератури,  «Лине в світі слово наше».


 

Увазі учнів була представлена презентація « Розвивайся ж , мово», підготовлена учнями 7-Б класу (учитель Деревянко С.І.). Звучали вірші та пісні українською мовою у виконанні школярів.

Відповідно до листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» було організовано написання «диктанту єдності» учнями та учителями закладу.

Діти та педагоги у цей день прийшли до школи у вишиванках.

                         Учитель української мови і літератури

                                    Деревянко С.І.
                                          
 Цікавою та пізнавальною була виховна година для учнів 8-Б класу,,Зимові свята у грудні ’’. 

   Про Введення у храм Пресвятої Богородиці , про Великомученицю Катерину,Георгія Побідоносця ,Андрія Первозванного розповідали діти із великим захопленням. Вони дізналися про те,що 14 грудня(1 грудня за старим стилем)-Наума.У народі казали:,,Прийшов Наум-берись за ум’’. Адже колись діти йшли до школи 1 грудня,коли закінчувались усі сільськогосподарські роботи.Учні розповіли,як колись дівчата ламали гілочки із вишень ,які росли у чужому саду і ставили їх у воду.З’явиться цвіт – дівчина вийде заміж.Як ворожили на Андрія і коли,дівчата теж слухали з неабиякою цікавістю.А на Варвари варили вареники з маком,серед яких був пірхун (вареник, начинений мукою).Ними  пригощали всіх хлопців.Не обійшлося і без калити,яку  кусали юнаки після того,як казали:,,Їду-їду калиту кусати’’. А їхати довелося на … кочерзі.Повчальною була також розповідь про  те,що молодь не тільки розважалася.Дівчата,зібравшись у когось у хаті,шили та вишивали,щоб про них не сказали:,,Савила та варварила,а сорочки собі не справила’.Приємним було нагадування про наближення свята Миколая Чудотворця,яке із нетерпінням чекають усі діти.Ганни та Спиридона-Сонцеворота,Євстрата та Аггея-це свята,які також є у народнавчому календарі.І про них було розказано багато цікавого.

]

   Виховний захід допоміг дітям поринути у світ народознавства ,

 ,,причаститися’ із народної криниці мудрості,збагатити свою духовність.

                                                                                               

Класний керівник 8-Б класу

Кліщук Р.Д.

 

                   Посвята в читачі

12 грудня у нашій шкільній книгозбірні відбулося свято  посвята в читачі бібліотеки учнів 2 – х класів під назвою « Бібліотека – дім твоїх друзів». Метою заходу було ознайомити учнів з бібліотекою, з правилами спілкування з книгою, гігієною читання; розвинути в дітей любов до книги, виховати прагнення до читання та шанобливе ставлення до книги та підручника.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Діти з цікавістю слухали бібліотекаря, Надію Михайлівну, яка розповідала про нашу книгозбірню, про правила користування книгою та правилами поведінки у бібліотеці, про гігієну читання. Була проведена фізкультхвилинка «Вправи для очей». Учням було цікаво переглядати мультфільм про Скворцова Грішу.  По закінчення свята діти отримали посвідчення читача та закладки – пам’ятки із зверненням книги до своїх читачів.

 

 

 

 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

                     Посвята в козачата

 Гей, козаче – козаченько,                                                                                                                                                                                                                                                                  Тай хоробре серденько,

Ой, міцні в нього руки – Ворогам для науки!

   Бути «краянином» справа почесна і важлива, бо лише той , хто любить  і знає  своє село,  свій рідний край, усю велику свою Батьківщину зможе зберегти і примножити її вікові традиції, а в разі необхідності захистити її від ворогів.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 жовтня в нашій школі було проведено святкову лінійку,присвячену Дню українського козацтва та прийому учнів 1-х класів   до лав шкільної дитячої організації «Краяни»,якій виповнилося 11 років.

     Першокласників зустрічали такі загони:

·               ,,Лучани’’;

·            ,,Вінничани’’;

·             ,,Подоляни’’ .

І учні перших класів стали членами загону ,,Січовики’’.


      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 

                      Cвято квітів у школі

      Жоржини та айстри,чорнобривці та хризантеми,троянди та соняшники завітали 18 вересня на шкільне подвір’я  Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.В осінньому вернісажі ,,Квіткова фантазія’’брали участь учні 4-11 класів.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кожен  клас разом зі своїм класним керівником представили яскраві композиції  з квітів.

   На свято учні 4-Б класу завітали зі своїми виробами.Чарівниця осінь була одягнена у сукню із пелюстків чорнобривців.

   Учні 5-х класів підготували різноманітні аплікації,серед яких,,Квіткова феєрія’’, ,,Моя країна ’’.

    Учні 6- Б класу заквітчали вишиту карту України.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Не забули про державні символи України,про відданих Батьківщині людей учні 7-Б класу,одна із їхніх композицій - ,,Патріоти України’’.

Сімейний оберіг учнів 8-А класу також привернув до себе увагу.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У композиції учнів 8-Б класу,,Це моя Україна день новий починає ’’,соняшники ,колоски та троянди гармонійно поєдналися і привітно усміхалися усім.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні 10 класу не забули про війну на Сході  назвавши одну із композицій,,Україна в огні’’.

   Дуже швидко на зміну теплим сонячним дням прийдуть холодні дощі,які змиють квіткове різнобарв’я,але спогади про осінній вернісаж залишиться багато.

                                                     

                                        Педагог-організатор

                                      Кліщук О.М.

              Тематична фотовиставка «Золота осінь»

Протягом жовтня, листопада в нашій школі збирались фотографії для виставки «Золота осінь». Куратор проекту Посмітюха Ю.Д. Запропоновано було багато фотографій, але відібрано і роздруковано найкращі. 15 листопада виставку було представлено на огляд школярам. І хоч робіт було виставлено небагато, глядачі високо оцінили творчі роботи юних фотоаматорів.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Бережімо рідну землю, бо з нею ми унікальні!

 9 листопада 2017р.(традиційно для учнів Лука-Мелешківської I-III ст.) шкільна спільнота взяла участь у відзначенні Дня української писемності та мови.


Звучали прекрасні поетичні рядки про мову, йшлося про її нелегку   історію, глибоке коріння (вік української мови- близько 7 тис. років!)…

 А завершила літературно-музичну композицію улюблена

          «Червона рута»-пісня, яка є візитівкою України у світі.

                                                  Учениця 9-Б кл. В.Новіцька.              

                      Тиждень мистецтва

  Протягом тижня з 5 по 9 грудня у школі було проведено кілька заходів, пов’язаних з дитячою творчістю. Учні середніх класів представляли свої мистецькі роботи  і хобі, старшокласникам проведено лекцію з творчості Пабло Пікассо (130 років з дня народження). На коридорах школи експонувались фото виробів з одноразового посуду. Виставка пропагує  креативні ідеї з нічого і закликає до боротьби за чистоту довкілля.  Нажаль творча активність у нашій школі не на високому рівні, хоча діти талановиті. До Нового року буде проведено ще кілька заходів.

                      Творчі роботи учнів 6-А класу

                  Творчі роботи учнів 7-А класу

                           Творчі роботи учнів 6-Б класу

                               Творчі роботи учнів 8-Б класу

 

Екскурсія до міста Львів           

    

    Вулицями Львова  

        Готель при Банченському монастирі

             

  Екскурсії по святим місцям Прикарпаття, з метою вивчення

 скарбниць духовності


Екскурсія до філії Приватбанку

Знайомство із стародавніми звичаями та обрядами

Кулівці,чоловічий монастир

        Шевченківський гай


      Монастир у місті Банчени

                         Цікавих Вам подорожей!!!

  Учнівсько- учительський пленер

8 червня на базі нашої школи проводився районний учнівсько- учительський пленер (малювання на відкритому повітрі). Це вже вдруге у нас відбувся такий захід.  Головним місцем проведення була наша мальовнича «мала софіївка». Художників приїхало майже двадцять п’ять.

Господар та розпорядник пленеру «Пейзажний простір» Юрій Дмитрович Посмітюха познайомив гостей із експозиціями музею історії та етнографії села та прекрасними пейзажними локаціями.

 

 

 

  

   

 

 

 

Таємниця мистецтва полягає в тому,

щоб вслухатися в невимовне,

милуватися невидимим.

               Всеволод Овчинников

 

      Надзвичайно цікавою для учнів 6-Б класу Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. була виховна година ,,Мистецтво у нашому житті ’’,на яку завітав художник та поет Анатолій Задвірний , житель села Лука-Мелешківська.(19.02.2016 р.)

                                                                                                                                                  

  

Діти зустріли гостя його ж багатогранною,багатоаспектною, багаторакурсною, філософською поезією. Поетичні рядки і образи картин перепліталися і пробуджували творчу уяву школярів. Вдивляючись у полотна,діти разом із класним керівником Кліщук Р.Д. вели бесіду із самобутнім художником про зміст та образи картин,відтінки кольорів. Приваблювали до себе картини на релігійну тематику. Галактики,світи,планети теж манили до себе чаруючою красою. Творчість автора п’яти художніх персональних виставок у Києві та Вінниці тісно пов’язана з сучасністю. Дітям запам’ятається картина,пов’язана з війною на Сході та полотно,яке закликає замислитись над екологічними проблемами нашої планети.

Поезія,прочитана автором,стала підсумком зустрічі з творчою особистістю,з ,,райдужносяйними’’перлинами слова та кольору.

 

                                                                           Виховуємо патріотів

Школа в усі часи була покликана не тільки навчати, а й виховувати молоде покоління. Це особливо актуально і важливо у наш непростий час, коли у суспільстві прокинулась національна свідомість і патріотичний дух. Усім зрозуміло, що саме від молоді залежить майбутнє Україна, а тому школа в першу чергу має виховати патріота, гідного громадянина своєї держави.

Пріорітетним напрямом у виховній роботі Лука-Мелешківької ЗОШ І–ІІІ ст. є патріотичне виховання дітей. З цією метою тут проводяться виховні години, години спілкування тематичні шкільні лінійки, зустрічі з цікавими людьми…

Першого лютого у школі учителькою історії Прибегою С.М. та учнями восьмого класу була проведена тематична лінійка «Герої Крут…Пам’ять серця». Школярі з неприхованою цікавістю ознайомилися з трагічними сторінками історії нашої держави, долями її героїв.

А вже п’ятого лютого учні мали унікальну можливість поспілкуватися з незвичайними гостями, які відвідали наш навчальний заклад, щоб ще раз нагадати усім, що козацькому роду нема переводу. Цими гостями були Володимир Лебедевич та Мовчанок Григорій Павлович. Пан Володимир    

 

– генерал - отаман Південно –Бузько–Десенської Січі, отаман Гетьманського округу Українського козацтва, голова Козацького благодійного фонду Івана Богуна — міжнародної організації. Людяна року — 2010 за визначенням Конгресу інтелігенції України, нагороджений орденами Архістратига Михаїла, Володимира Великого I,II і III ступенів і 11 козацькими орденами. Має сьомий ступінь лікаря нетрадиційної медицини.

 

 

     

 

Григорій Павлович Мовчанюк – генерал хорунжий Українського козацтва, голова  Ради старійшин Українського козацтва Вінниччини, кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України. Із 1978 року працював у Вінницькому краєзнавчому музеї, був оглядачем газети «Вінниччина», доцент кафедри економічної теорії Вінницького інституту економіки Тернопільського національного економічного університету. Він автор 130 наукових праць, трьох монографій…

   

 

Наші гості розповіли дітям про козацький рух на Вінниччині, про доблесні звитяги наших предків, які сьогодні продовжують їх нащадки козаки. Володимир Лебедевич разом із однодумцями насипають козацькі могили та кургани(їх уже 18), встановлює на них пам’ятні знаки, обеліски, хрести, чим увічнює пам'ять наших славних предків козаків. Гість розповів про славних лицарів Івана Богуна, Данила Нечая, Максима Кривоноса, Івана Гонту та події, які повязують із Вінниччиною. Розповіді супроводжуються активною козацькою пропагандистською та масово-виховною роботою з молоддю. Фонд імені Івана Богуна, котрий очолює пан Володимир, фінансував серйозні історичні розвідки, кожна з яких стала окремою книгою, які він подарував шкільному загалу.

Сьогодні Володимир Лебедевич не тільки словом, але й ділом підтверджує козацьку звитягу. Він брав участь у антитерористичній операції на Сході нашої держави, зокрема в обороні Донецького аеропорту. Знайомий особисто з багатьма «кіборгами». Про цю сторінку його життя особливо цікаво було послухати учням, бо це наша сучасність. Зустріч тривала близько двох годин. Гості відповідали на питання школярів, які ще довго не хотіли відпускати їх. Такі зустрічі запам’ятаються дітям надовго. Вони краще за будь-яку настанову виховуватимуть патріотів та справжніх синів-захисників України.

                                                         Дерев’янко Світлана Іванівна, керівник дитячого об’єднання «Мрія».      

                                                                   Лука–Мелешківської ЗОШ I-III ступенів

 

 

Крути-символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.

 

 

1 лютого в Лука-Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося вшанування пам’яті героїв Крут, які 29 січня 1918 року мужньо загинули, обороняючи незалежність молодої  української  держави.  Під час  загальношкільної лінійки учні 8-А класу нагадали учням школи про перебіг основних подій на українських землях в кінці січня 1918 року, про безсмертний подвиг молодих хлопців, які своє життя поклали в ім’я ідеї, в ім’я незалежності своєї держави. Світла пам’ять загиблих була вшановано хвилиною мовчання. Учень 5-Б класу Юрченко Володимир натхненно прочитав вірш Віктора Баранова «Українці мої», а учениця 5-А класу Попик Марина заспівала патріотичну пісню.

Істинно сказано - «Найбільша любов – життя покласти за ближнього».

 

 

 

     

 

                                                               До 201 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

  10 березня цього року у рамках святкування 201 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка у Лука–Мелешківській ЗШ І–ІІІ ступенів спільно із сільським Будинком культури (директор Слівінький Д.М. ) було проведено  інтелектуальний брейн–ринг серед старшокласників «Стежками Шевченкового слова»

 

 

                           

 

Крім питань, що стосувалися життєвого та творчого шляху Кобзаря на святі звучали вірші поета, пісні на його слова та демонструвалися репродукції його картин. Гра сподобалась і учасникам і глядачам

 

    200-річчя від дня народження сина великого народу -Т.Г.Шевченка

  У цьому році весь український народ святкує 200-річчя від  дня народження великого сина великого народу – Т. Г. Шевченка, який був не лише письменником, художником, а й сміливим борцем, палким патріотом своєї землі. Говорять , що як у нації вождя немає, тоді вожді її поети. У складні часи XIX століття  саме Т. Г. Шевченко став проповідником, лідером, довгоочікуваним вождем  українського народу. Він зміг піднести національне питання на якісно новий рівень. Його літературними творами захоплювався не лише український народ , а й блискучий Петербург. Не стоїть осторонь і Лука-Мелешківська школа.

 

 

                             

                       

     11 березня у школі пройшло свято «Любимо, Тарасе, твоє слово щире», яке підготували та провели вчитель української мови та літератури Кліщук Р.Д., педагог-організатор Ессе Є.І. та завідуючий сільським Будинком культури Слівінський Д.М. У святі активну участь узяли учні 9-х класів, викладачі й учні музичної школи під керівництвом Стахова С.А.  А саме  для нас виступали: Стахов Сергій та Стахов Михайло з інструментальною композицією «Реве та стогне Дніпр широкий», Кулак Ганна з піснею «Я щаслива з роду» із супроводом під бандуру, Мартинюк Анна читала поему «Катерина» та виконала пісню «Бандуристе», квартет хлопців у складі Базалицького Віталія, Бондарєва Віталія,Тищенка Сергія та Шевлягіна Олександра виконали пісню «Думи мої», учні 9-х класів декламували вірші Т.Г. Шевченка, Шугайло Ганна зіграла на фортепіано музичну композицію «Кобзареві думи».