КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ"

"Наш ліцей - ліцей сучасних знань" / "Our school - the school of modern knowledge!"

День пам'яті та примирення

 8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Наші прадіди - ГЕРОЇ!

Учні 1-А класу

Учениця 2-А класу Сауляк Яна розповідає про дідуся

Учні 2-В Рабошапка Вікторія, Комаровська Поліна, Сірош Костянтин, Михайловська Владислава пам'ятають про своїх подвиги дідусів та вшановують їх пам'ять

Учениця 3-А Олена Дец:"Мій прадідусь Дец Іван Вакулович, військовий льотчик. Приймав участь в військо наступальній операції бомбардування Кенігсбергу з 6 по 9 квітня 1945 року з метою ліквідації кенігсберського угрупування противника і захоплення міста та фортеці Кенігсбергу в ході Великої Вітчизняної війни."

Учениця 3-А Марія Іващенко памятає та вдячна своєму дідусю

Учні 4-А класу до дня пам'яті та примирення

Дідусь учня 4-Б класу КАПУСТЮК ЛЕОНІД СИЛЬВЕСТРОВИЧ народився в с.Цвіжин у 1912 році. Там закінчив школу і працював трактористом. 8 червня 1936 р. одружився на Сідак Парасці Василівні і став проживати в Луці - Мелешківсткій. У шлюбі народилося двоє синів. Службу розпочав ще з 1939 року, коли почалася Радянсько - Фінська війна. Коли почалася Велика Вітчизняна Війна служив в танковій дивізії. В деяких документах вказано,що він був старшим сержантом, але з розповідей бабусі відомо, що в нього було вище звання, точно не відомо. 12 червня 1947 року прийшло повідомлення, що в липні 1944 року він пропав безвісти. З Книги Пам'яті України відомо, що похований в Івано - Франківській області.
Учениці 4-Б Мачай Ольга і Зеленько Аліна вітають з Днем Перемоги.

Заболоцький Дмитро 5-А декламує вірш до Дня пам'яті та примирення. На фото його прадідусі Лащенко Петро Радінович та Вегерич Кузьма Лазарович.

Учні 5-Б класу декламують вірші вдячності героям війни

 

Учні 5-В пам'ятають про своїх подвиги дідусів та вшановують їх пам'ять

Учні 6-А класу вдячні гороям війни

Учень 6-Б класу Лук'янов Діма: "Мій прадідусь Кудрик Нестор Григорович ( 1914 - 2007 ), Герой Радянського Союзу. Народився в с. Іванківці Тиврівського району. Воював з перших днів війни і дійшов до самого Берліна. Звання: гвардії червноармієць, радист роти зв'язку. Військова частина: 305 гвардійський артилерійський полк 117 гвардійської стрілкової дивізії 1 Українського фронту. Нагороди: Медаль "За відвагу", Орден Червоної Зірки, Орден Слави ІІІ ст., Орден Вітчизняної війни ІІ ст."

Учні 7-А класу Рубан Марія, Володимир Лащенко та Щербатюк Артем пам'ятають про своїх дідусів.

Мідяна Божена про свого дідуся

Аня Волковецька 7-А клас про дідуся

Прадід учня 8-А класу Стахова Михайла. Павлюк Михайло Іванович Народився 16.05.1922 році в Селі Хуторі Кривошиївські в Уланівському районі Віницькій області. Поїхав в Німечину в 1942 році приїхав в 1945 році з Німеччини. Родився і працював до самої смерті Вмер в 14.10.1992 в селі Лука Мелешківська Вінницькому районі Вінницька область.

Петрощук Іван Іванович дідусь учителя Білецької Алли Анатоліївни та дідусь учителя Григор`євої Інни Петрівни Пацалюк Никипір Глібович (18.02.1918- 17.03.2001) Старший сержант 83 саперний батальйон 1 рота

На першому фото дідусь Посмітюхи Юрія Дмитровича та Посмітюхи В`ячеслава Дмитровича. Посмітюха Захар Михайлович (1914 -1944) був секретарем сільради в с. Кищенці Маньківського р-ну Київської обл. (тепер Черкаська). Призваний в 1944 р. Служив у Румунії, там і загинув 14.10.1944р. нагороджений двома нагородами.
На другому фото дідусь Базалицького Михайла Юрійовича. Базалицький Михайло Васильович 1913 року народження. Для нього війна розпочалась у 1939 році з Радянсько-Фінського конфлікту і закінчилась після контузії та поранення на річці Одер у 1945 році

Для дідуся Добровольської Жанни Леонтіївни, Мачуліна Віктора Васильовича 1918 року народження, війна почалася в 1939 році, коли радянські війська ввійшли в Західну Україну. А день-22червня 1941 року він зустрів під Перемишлем на посаді командира відділення артилерійської розвідки, де німецькі загарбники 5 днів не могли взяти місто. Потім в його солдатській долі був «Уманський котел», поранення в голову, полон, втеча з полону, Юзвин ( Некрасове), робота за завданням антифашистського підпілля на гніванському кар'єрі (добування вибухівки). На початку 1943 року був заарештований гестапо, а в травні 1943 року разом із 11 в'язнями втік з тюрми гестапо. Після звільнення Вінниччини в 1944 році-знову на фронт, важке поранення. День Перемоги 1945 року зустрів у госпіталі на Сандомирському плацдармі. Віктор Васильович, помер 02 травня 2018 року.

Прадідусь Чорновіл Ірини Анатоліївни. Марков Микола Михайлович загинув в липні 1944 ( йому було 26 років). Нагороджений орденом "Вітчизняна війна" посмертно. Нажаль, фотографій не збереглось. Зберігся лише нагородний лист.