КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ"

"Наш ліцей - ліцей сучасних знань" / "Our school - the school of modern knowledge!"

Методичні об'єднання

 

Засідання МО вчителів образотворчого мистецтва.

 

У Лука – Мелешківській ЗОШ  І-ІІІ   ступенів 20 лютого 2019р відбувся семінар методичного обєднання вчителів образотворчого мистецтва на якому ознайомилися з досвідом роботи вчителя Посмітюхи Ю.Д., відвідали урок  та виставку учня художнього класу  школи мистецтва Павелко Михайла, з роботами якого ознайомилися учні школи.

 

Засідання МО вчителів трудового навчання, фізичної культури. 

Засідання МО вчителів трудового навчання, фізичної культури. Тема якого була "Інтерактивні методи навчання" Засідання проходило у вигляді круглого столу. Виступали Ладанюк І.А. "Використанні ІКТ на уроках фізичної культури". Базалицький М.Ю. "Обмін досвідом з використанням ІКТ на уроках трудового навчання". Голова МО Білокінна О.М. "Презентація досвіду роботи з використанням ІКТ"  

МО вчителів фізико-математичного циклу

9.01.2019р. відбулося третє засідання МО вчителів фізико-математичного циклу по темі "Шляхи вдосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності в набутті учнів міцних знань освітніх компетенцій". 

Вчителями розглядалися методи підвищення ефективності уроку, створення умов для самореалізацій, самовдосконалення, самоосвіти дитини.
Девіз : "Справжній учитель не повідомляє істину а вчить її шукати" 

 

Звіт про роботу МО вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін

Забудеш рідний край —висохне твоє  коріння.
     П. Тичина

  9 січня на базі Лука- Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практичний семінар вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін. Тема семінару – «Краєзнавство в системі національно-патріотичного виховання». Загальновідомо, що краєзнавство є одним із джерел виховання гідних громадян України, формування справжніх будівників свого майбутнього. Воно допомагає дітям усвідомити нерозривний зв’язок, єдність історії свого села чи міста з історією та сьогоденням країни; відчути причетність до них кожної людини.

На захід було запрошено гостей – учителя історії вищої категорії НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназії №2 Гніванської ОТГ Коваля О.І. і викладача лісництва, завідувача відділення «лісове господарство» Вінницького транспортного коледжу Ваколюка В.Д.

Розпочався семінар із привітання його учасників з новорічними святами. Коваль О.І., використовуючи свій креатив, в образі Діда Мороза заспівав українських новорічних колядок, заграв на сопілці легендарний «Щедрик» Миколи Леонтовича і побажав успіхів у новому році учасникам семінару.

Коваль О. І. - знаний в області краєзнавець, людина широкої ерудиції і невичерпної енергії. Олександр Іванович є автором багатьох наукових праць і організатором різних краєзнавчих експедицій. Він із задоволенням відгукнувся на прохання поділитися своїм досвідом краєзнавчої роботи з учителями історії  Лука-Мелешківської ОТГ. У підготовленій ним презентації Олександр Іванович представив фото унікальних експонатів первісних часів і сьогодення, які знаходяться у створеному ним музеї села. Учитель  особисто займається археологічними розкопками, залучаючи до цієї роботи своїх вихованців.

Тема виступу Ваколюка В.Д. – «Туристичні можливості Вінницького району». Протягом тривалого часу Валерій Дмитрович працював у національному природничому парку «Кармелюкове Поділля», систематично організовуючи туристичні походи для дітей і дорослих в межах області і України. Активний учасник цих походів – учитель Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. Посмітюха В.Д. Валерій Дмитрович також займається створенням краєзнавчо-туристичних гуртків на базі шкіл району. Такі гуртки нині діють при ЗОШ І-ІІ ст. с. Яришівка і КЗ «Прибузький НВК: ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ».

Про основні форми і напрями краєзнавчої роботи в Лука-Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ст. розповіла учитель Прибега С.М. Досвідом роботи шкільних музейних кімнат ділилися учитель історії КЗ «Прибузький НВК:ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» Студілко О.В., вчитель ЗОШ І-ІІст. с. Яришівка Миронець В.В. і вчитель Іванівської ЗОШ І-ІІ ст. Волковський М.А.

      І на завершення заходу учасники семінару мали можливість відвідати Музей села Лука-Мелешківська у місцевому Будинку культури.

     Було вирішено в подальшому співпрацювати з Ковалем О.І. і Ваколюком В.Д. з метою залучення учнів Лука-Мелешківської ОТГ до глибшого вивчення історії рідного краю і формування в них патріотичних почуттів та національної гордості за свою Батьківщину.

Засідання МО учителів гуманітарного циклу. 

9 січня 2019 р. в Лука- Мелешківській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено засідання МО учителів гуманітарного циклу. 

Керівник методичного об'єднання Волковська О.О проаналізувала результати участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад. Поділилась досвідом у створенні методичної розробки ( проект) "Морфологічна веселка".
Вчителі Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. прозвітували про роботу над індивідуальними  темами. Петренко А.В. розповіла про прийоми та методи активізації пізнавальної діяльності школярів. Григор'єва І.П. поділилась досвідом використання інтерактивних технологій: "Карусель", "Акваріум" та " Running Dictation".
Особливостями викладання англійської мови в початковій школі (НУШ) поділились Проценко Т.А  учитель Лука-Мелешківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Луба Н.В учитель Іванівської ЗОШ І-ІІ ст.

 30 жовтня в Лука – Мелешківській школі відбулося методичне об’єднання  вчителів початкових класів. Запрошені були Ж. Л. Добровольська –ЗДНВР, вихователь групи продовженого дня , вчитель англійської мови . В. Д. Любацька цікаво і змістовно розповіла присутнім про зарубіжний  досвід вербального оцінювання другокласників , а також поділилася власними напрацюваннями. Цікаво і змістовно розповіла колегам  про дерево бажань. Т. О. Сауляк  захопливо і ґрунтовно розповіла про Ранкові зустрічі у 1 класі Нової Української школи . Разом з колегою , М. А. Березюк провели практично з присутніми майстер клас  з проведення вітання, обміну інформацією, групового заняття, щоденних новин. Власним досвідом в організації групової роботи на уроці поділилася І. А. Гончар , яка приготувала фрагмент уроку української мови. Активну участь в доповненні та  обговоренні приймали О. М. Сухар, В. А. Кушніренко, Н.А.Равлюк , Р. М. Лоза. ЗДНВР Добровольська Ж. Л. проінформувала про порядок заповнення Свідоцтва досягнень першокласника на основі Наказу МОН №924 від 20.08.2018 р. Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу НУШ.

                                                                                                               Керівник МО  Н. В. Ессе

Фото звіт

 Переглянути